Základní výstroj jezdce

3. ledna 2011 v 13:24 | ©Verunka Selminka© |  Výstroj jezdce
Výstroj jezdce
 Určitě to před sebou vidíte. Jezdec na koni s krásnou novou přilbou, v uplých rajtkách, v černém saku, obutý v jezdeckých botách a holeň mu svýrají chapsy.. Že jste pár pojmů nepobrali? A kolik vůbec takovéto věci stojí? A potřebujeme je skutečně? V tomto článku se vše dozvíte...
lomítko

Přilba
Mezi nejdůležitější prvek oblečení jezdce jistě patří přilba. Tu zná každý. Když jste začátečník můžete používat svou přilbu na kolo, později to ovšem chce už tu skutečnou jezdeckou, kterou koupíte v jakékoliv jezdecké prodejně. 
Cena: pohybuje se i okolo 600,- , ale ty lepší a účinnější stojí 900,- a více.. určitě je také možnost koupit přilbu z druhé ruky, kdy bude jistě levnější než z obchodu..

Bezpečnostní vesta/Páteřák
Bezpečnostní vesta nám chrání záda, žebra a celkově hrudník při pádu z koně. Levnější variantou je tzv. páteřák, který chrání pouze páteř. Vesta nebo páteřák jsou velmi důležitou výbavou každého bezpečně jezdícího jezdce. Dají se použít i vesty a páteřáky ze snowboardu, motorky atd..
Cena: 1.200,- a výše 

Jezdecké sako
Jezdecké sako se nepoužívá při běžné jízdě na koni v jízdárně nabo na vyjížďkách. Většinou se sakem na jezdci potkáme na různých závodech nebo na ZZVJ (licencích).
Cena: 1.400,- a výše

Rajtky
Rajtky už nosí více jezdců. Jsou to dlouhé elastické kalhoty. Při koupy rajtek musíme dát pozor na to, aby byli pohodlné a nikde se nám nedělali záhyby, které by nás při jízdě dřeli. Také je důležité přemýšlet nad barvou, která je u některých závodů předepsána.
Cena: Přibližně od 800 do 3000 Kč 

Chapsy
Dají se popsat jako takové nohavice připevňující se k holeni jezdce. Chapsy brání odírání třmenových řemenů o naše lýtka.
Cena: 500,- a výše.. dají se sehnat i levněji

Jezdecké boty
Většinou se objevují kožené, ale dají se sehnat i v gumové formě. Jezdecké boty se rozlišují na dva druhy. Jedny končí pod kolenem, tohle jsou typické jezdecké boty. Další končí nad kotníkem, těnto se říkají pérka.
Cena: 1000,- a výše dle kvality a výrobce

Doplňky
Mezi doplňky patří třeba známý bičík, rukavičky nebo třeba kloubouk využívající se při drezúrních soutěžích
Cena: Různá
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama