Co je to horsemanship?

2. ledna 2011 v 12:12 | ©Verunka Selminka©
Co je to horsemanship
Přemýšleli jste někdy nad vztahem mezi Vámi a Vaším koněm?.. Respektive koněm o kterého se staráte? Co tomu vztahu nabízíte i vy? Co k Vám ten kůň cítí?
lomítko

Nechci nikomu vnucovat, co má dělat. Ale doufám, že sami popřemýšlíte nad touto rubrikou jako nad něčím jiným, něčím lepším pro koně. 

Mít vztah s koněm neznamená, že za ním přijdete, vypovídáte mu celé srdce, vyčistíte ho, odjezdíte, znova vyčistíte a dobrý. Ještě mu tam dám nějakou mrkev, protože ho mám rád, sám ho nakrmím a čau koníku, zítra mě tu máš znova. Samozřejmě i tímto způsobem vytváříte vztah. Ale čím je podložený. Tím, že VY máte toho koně rádi, ře VY bez něj nemůžete být.. Ale jak dokázat toho, aby i kůň potřeboval Vás, a aby i kůň Vás měl rád..

O tomhle pojednává horsemanship. Také známý jako přirozená komunikace. Proč přirozená? Protože právě přirozeným chováním (pro koně) se z Vás stanou parťáci. A to na život a na smrt.
Jak toho dokázat? Není to jen práce v kruhovce, na lonži a při různých hrách ve výběhu. Je to celkově to, jak se ke koni chováte a jak s ním jednáte. Ať už jste s ním v boxe nebo ho vyvádíte do výběhu.

Horsemanship nezmění jen Váš postoj ke svému koni. Může se docela lehce stát, že změní i Vaše chování v běžném životě. Horsemanship je dlouhá, trnitá cesta. Budete se potýkat s myšlenkami, že s tím skončíte, že to nemá cenu. Ale popravdě. Má to cenu, výsledek rozhodně stojí za to. Cožpak nechce každý jezdec, aby se mohl na svého koně 100% spolehnout a byl si jistý, že kůň 100% spoléhá na něj.. Že je kůň jeho parťák, ale také i on je parťák toho koně.. Myslím, že tohle stojí za ten čas.

Horsemanship změní především Vás, nikoliv koně. Jen vytvoří důvěru mezi Vámi a umožní Vám společně nemožné..
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama