Horsemanship, Parelliho hry.. Uáh..

25. prosince 2010 v 17:48 | ©Verunka Selminka© |  Kecy, prdy, beďary..
Dneska celý den sedím u PC a pozoruji různé videa a čtu různé články a diskuze.

Proč to?

Tak nějak jsem si uvědomila, že můj vztah se Selminkou není ono. Ano mám jí ráda, udělala bych pro ni vše, ale to ještě neznamená, že ona pro mě taky =/. 

V čem je háček?

Chodím do JK co už samo o sobě je v tomto oboru handicap. Dostanu se sice ke koním, k péči o ně, k jízdě na jich, ale chybí tam to pouto. K Selmě kromě mě chodí dalších x děcek, takže jsme ji v kostce nakonec všichni lhostejní. Tak jsem se teda dnes rozhodla, že to změním. Přečetla jsem si pár článků a okoukla pár videí a jsem nadšená.
lomítko

Rozhodla jsem se, že se Selmou, a pokud zbude čas tak i s Rivalem, začnu dělat aspoň ve zkratce horsemanship (aneb přirozená komunikace).

Bude to sice celkem obtížné, jelikož Selma není můj kůň a všeobecně vzato není ve stáji mnoho času, ale prostě si najdu vždycky aspoň 10min. před nebo po čištění, kdy se tomuto budeme věnovat. A to samé i s Rivalem.

Základní blbůstky by měli být v podstatě bez problémů a pokročilejší dovednosti budeme když tak procvičovat v neděli, kdy mám na ni celý den. U Rivalka to bude obtížnější, jelikož se o něj nestarám, ale snad to půjde a aspoň z něj nebude taková šklebivka =).

Tak mi držte palečky ať mi tohle.. no.. Novoroční předsevzetí =D vyjde =).

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama